Vývoj
mobilních aplikací

Stejně jako se webové technologie již před mnoha lety staly nepostradatelnou součástí fungování každé firmy, mobilní a tabletové aplikace v současnosti přebírají pomyslnou štafetu. Navíc v situaci, kdy má téměř každý uživatel chytrý telefon a
používá ho na denní bázi. Nejen velké firmy jako jsou banky a obchody si uvědomují nutnost dostupnosti svých služeb na mobilních zařízeních, ale i menší podniky chtějí nabídnout své služby rychle a bezpečně na mobilní platformě. Přirozeně se tak otevřel i obrovský potenciál využití mobilních aplikací jako plnohodnotného pracovního nástroje. V mnoha B2B odvětví jsou dnes již běžné speciální mobilní a tabletové aplikace, které plně nahrazují notebooky, desktopové počítače i pracovní stanice.

Podnikové mobilní aplikace

Před několika lety nepřestavitelná situace – restaurace bez klasické kasy. Dnes již úplně běžná praxe, a čím dál více můžeme vidět, jak mobilní zařízení nahrazují klasické desktopové stroje a notebooky. Tabletová technologie se výrazně zlevnila a kvůli možnostem snadného ovládání, mobility a bezpečnosti je naplno využívána napříč obory. Běžně se tedy můžete setkat se servisním technikem, obchodím zástupcem nebo doktorem, který jako hlavní pracovní nástroj používá tablet. Hlavní důraz při vývoji speciálních aplikací je kladen na dobrou integraci do stávajících podnikových systému a zapojení do procesu firmy. Cílem je zefektivnit práci, využít maximálně mobilní zařízení a zjednodušit procesy. Příkladem může být obchodní zástupce, který nechá podepsat elektronickou smlouvu přes dotykové pero, nebo servisní technik, který udělá záznam přímo z fotoaparátu tabletu a ihned ho odešle na centrálu.

Jde to i bez papíru

Kolik tisíc stran papíru, formulářů, dokumentů se denně vytiskne v každé firmě? Věříme, že víc než polovina dokumentů se tiskne zbytečně a jsou pouhým pozůstatkem původně nastaveného procesu. V současné době jde většinu formulářů jednoduše převést do elektronické formy. Výhodou je, že se již žádný papír neztratí, vše je zálohované a ke všemu je možné dohledat historii od změny, komentáře až po schváleni. A to hlavní je, že vše je dostupné vždy a odkudkoli. Stačí internet a telefon nebo tablet.

AR - budoucnost za dveřmi

Augmented reality neboli rozšířená realita je aktuálně nejskloňovanější slovo v souvislosti s inovacemi v mobilním světě. Jednoduchost pro uživatele a absence nutnosti mít speciální hardware děla v současnosti z AR jednu z technologií s největším potenciálem. Možnost zobrazit si na telefonu, tabletu nebo v brýlích „augmentovaný“ svět je nejen impozantní ale i praktické. Mnoho firem rychle pochopilo možnosti AR a umožňují svým zákazníkům vyzkoušet si, jak budou jejich produkty vypadat u nich doma. Třeba křeslo nebo pohovka. Je to praktické a zároveň to otevírá úplně nové prodejní možnosti.

Kolik stojí vývoj mobilní aplikace

Vývoj mobilní aplikace zahrnuje několik profesí a činností, které se nedají přeskočit ani zrychlit. Od prvotní specifikace, přes design, návrh ovládaní až po samotný vývoj a testování je potřeba několik profesí, které na tomto procesu podílejí. Vývojový tým tedy může začínat na dvou nebo třech lidech až po tým šesti až deseti lidí, kteří většinou po dobu několika měsíců vytváří danou aplikaci. Do finální ceny se musí promítnout i to, pro kolik platforem se aplikace vyvíjí. Jde pouze o Android? Nebo i iOS? Případně bude aplikace fungovat i na webu? Jak složitá má aplikace být? Má se aplikace napojovat na nějaké interní firemní systémy? Všechny tyto otázky a mnoho dalších se musí zodpovědět, pak je teprve možně říct kolik bude stát vývoj. Ač se někdy může zdát, že aplikace jsou jednoduché a dělají jen pár věcí, tak pod povrchem se často jedná o velmi složité a komplexní softwary, které s velkým úsilím tvoří několik vývojářů klidně i několik měsíců.

Máte zájem o kvalitní IT řešení? Domluvte si s námi schůzku.

+420 602 666 615

V pracovní dny od  8:00 do 19:00

QUBIX, s.r.o.

Korunní 810/104, Vinohrady, 101 00 Praha

office@qubixstudio.com

Jak pracujeme

Máme přes pět let zkušeností s vytvářením vlastních aplikací i těch pro nadnárodní firmy.

Dáváme si záležet na propracovaném UX a UI, kvalitním designu i pečlivém programování a přehledném kódu.