Napsali o nás – Mediar.cz: Nástroj MocapX převádí pomocí mobilu herecký výkon do animace

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

České vývojářské studio Qubix ve spolupráci s postprodukční společností PFX vytvořilo aplikaci, která slouží jako dostupnější náhrada za filmovou technologii motion capture, tedy zaznamenání pohybů herců, které se následně převádí do animace. Apka MocapX ve spojení s nejnovějším typem iPhonu nebo iPadu a pluginem do animačního programu Autodesk Maya dokáže v reálném čase převést herecký výkon na animovaný 3D model.

mocapX maya

Aplikace funguje na principu zaznamenání pohybů hlavy a výrazů obličeje před kamerou telefonu nebo tabletu. Nasnímaný materiál se pak v reálném čase přenáší do počítače s programem Autodesk Maya. Animátor tak může okamžitě pracovat s jakýmkoliv 3D modelem, na který se záznam promítá. Aplikace dokáže rozpoznat 52 výrazů tváře i pohyby a otáčení hlavy. „Můžeme říci, že záběr, na kterém animátor pracoval i několik dní, dokáže s naší aplikací připravit v řádu hodin,“ tvrdí Ondřej Přidal z Qubixu.

Ondřej Přidal
Ondřej Přidal ze studia Qubix

 MocapX se veřejnosti už představil v rámci projektu Vivaldianno člena kapely Lucie Michala Dvořáka, pro který vytvářel několik animací. Apka je určena jak pro animační studia, tak pro animátory na volné noze nebo vzdělávací instituce, které animaci vyučují. Dostupná je však pouze pro iOS. „Součástí bezplatné verze je i plugin do Autodesk Maya. Chtěli jsme aby si nadšenci do animace mohli vyzkoušet základní možnosti aplikace bez nutnosti zakoupit plnou verzi. Tu využijí spíše profesionálové, kteří si mohou pořídit doživotní licenci za 299 amerických dolarů,“ dodává Přidal.

Zdroj: Mediar.cz

NOW IT’S UP TO YOU

Let's join forces to turn technological barriers into your competitive advantage

At the beginning of every successful project is a reliable partner who takes ownership of the task at hand and offers more than just an impressive skill set. This is why we devote maximum effort, know-how and technological expertise to each project. We truly care about the success of your endeavor. We live and breathe the work we do. Your success is our success.

Contact

+410 602 666 615


Work days from 8:00 to 19:00


QUBIX, s.r.o.

Korunní 810/104, Vinohrady

101 00 Prague

ICO: CZ03821323


office@qubixstudio.com

menu

home
work
about
contact

office@qubixstudio.com

Karlovo náměstí 288/17

Prague, 11000